Cemal Kalyoncu Patronlar Dünyası’na konuştu :”Oğullarımı iyi pişirdim, çıraklıktan başladılar kalfa oldular”

Necla DALAN

Bu yıl 80’inci yılını kutlayacak olan ve kurumsallaşma adımlarını hızlandıran Kalyon Holding’de geçtiğimiz mart ayında yeni atamalar yapıldı. Bu çerçevede Kalyon İnşaat Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüten Mehmet Kalyoncu; İGA İstanbul Havalimanı’ndaki ilave yatırımlara, İstanbul’un nitelikli konut arzına ve depremden büyük hasar gören şehirlerin yeniden ihyasına yoğunlaşması sebebiyle bu görevini kardeşi Murathan Kalyoncu’ya devretti.

Mehmet Kalyoncu’nun İGA’daki ve Kalyon Holding’teki Yönetim Kurulu üyelikleri, Murathan Kalyoncu’nun Kalyon Holding’teki Yönetim Kurulu Üyeliği de devam ediyor.

Kalyon Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Kalyoncu, iki oğlunun yeni görevleriyle ilgili yaptığı açıklamada, “Rahmetli babamdan ağabeylerimle devir aldığım ‘baret’i elden ele yeni nesillere emanet ederek, bu günlere gelmiş köklü bir ailenin bir ferdi olarak gururluyum” dedi.

“ONLARIN BAŞARISI BENİM BAŞARIM”

Geçen hafta Romanya’da Kalyon İnşaat için önemli bir tören vardı. Kalyon İnşaat, Romanya ve Avrupa Birliği’nin gaz ihtiyacını karşılayacak olan Karadeniz-Podişor Doğal Gaz Boru Hattı Projesi’nde ilk boruyu toprağa indirdi. 500 milyon euroluk yatırım bedeli olan projeyle ilgili törende kürsüye Murathan Kalyoncu çıktı.

Cemal Kalyoncu ile törenden sonra sohbet ettik. Oğullarının başarısından mutlu olduğunu söyleyen Kalyoncu, “Gençlerin bu işleri benden devralıp aynı şekilde devam ettirmeleri beni mutlu ediyor. Onların başarısı benim başarım. Tabii ben beklerim ki onlar beni geçsin, benim yaptıklarımın daha iyisini, daha güzelini yapsın, ülkesine ve insanına daha iyi şeyler katsın” diye konuştu.

“EMEKLERİMİ ZAYİ ETMEZLER, MUTLUYUM”

Oğullarının iyi eğitim aldığını ve yanında iyi yetiştiğini dile getiren Kalyoncu, şöyle devam etti:

“Artık gençlerin önünü açıyorum. Onlar da başarılı olsunlar. İyi pişirdim onları. Çıraklıktan başladılar kalfa oldular şimdi. Onlardan memnunum, çok daha başarılı olacaklarını, ülkeye gerçekten bir şeyler kazandıracaklarına inanıyorum. Ben 17 yaşından itibaren şantiyelerde büyüdüm, bu noktaya geldim. Onlar da bu emeklerimi zayi etmezler. Mutluyum, hele bugün daha da mutluyum. Avrupa’nın göbeğinde Avrupa’nın en büyük projesini yapmak gerçekten gurur verici bir olay.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x