IKEA’dan dünya genelinde fiyat indirimi

İsveçli mobilya şirketi IKEA’nın, nakliye ile hammadde maliyetlerinin düşmesi nedeniyle küresel çapta fiyat indirimine gideceği duyuruldu. Şirketin en büyük sahibi Inkga Group’un perakende sorumlusu Tolga Öncü, “Faaliyet gösterdiğimiz tüm pazarlarda bu indirimi uygulayacağız ” dedi.

Şirket, 2022’de uygulamaya konulan fiyat artışlarını geri çekmeyi hedefleyerek 2024’teki fiyat indirimlerini dünya çapındaki tüm pazarlara genişletmeyi planladıklarını açıkladı.

“Artık IKEA gibi şirketlerin kârlılıktan ziyade fiyatlandırmaya yatırım yapma zamanı geldi” diyen Öncü, CNBC’ye yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Ikea’da her şey çok sayıda kişiye hizmet etmek ile ilgili. Ekonomik zorluklar, insanların daha iyi evlerde yaşama isteğini değiştirmedi. Bu nedenle birçok insana daha uygun fiyatlı ve daha sürdürülebilir ürünler sunmaya katkıda bulunabildiğimiz için mutluyum.”

Ingka Group, ocak ayında yaptığı açıklamada, dünya genelinde her beş saniyede bir satıldığı tahmin edilen kitaplık modeli BILLY’nin fiyatının, fiyatlarını düşürmek yapılan 50 milyon euro’luk yatırımdan bu yana yüzde 20 düştüğünü duyurmuştu. Reuters’ın aktardığına göre, bunun 1500’den fazla modelin fiyatlarına da yansıması bekleniyor.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x